« Ana Sayfaya Dön

M8 ~ Local Network MITM Attack Protector

1-) Uygulamanın Amacı:

Uygulamanın yazılış amacı aynı ağda bulunduğunuz saldırganların bir MITM saldırısı sonucu ağ trafiğinizi üstlerine alıp sizi facebook tarzı hedef bir sitede kendi üstlerine çekildiğinde uyarmak.

MITM Nedir?

Man-in-the-middle attack ( Türkçe: Aradaki adam saldırısı veya Ortadaki adam saldırısı), bir network üzerinde kurban bilgisayar ile diğer ağ araçları (yönlendirici, switch, modem ya da server gibi) arasına girerek verileri yakalama ve şifrelenmemiş verileri görebilme ilkesine dayanan bir saldırı çeşididir. Ağ üzerinde veri paketleri serbestçe dolaşır. Özellikle broadcast olarak salınan paketler, aynı ağa bağlı tüm cihazlar tarafından görülebilir. İlkesel olarak hedefinde kendi IP’si olmayan bir paketi alan makineler, bu paketlerle ilgili herhangi bir işlem yapmamaları gerekir. Ancak istenirse bu paketlere müdahale edebilir ya da içeriğini öğrenebilirler. Aradaki adam saldırısı ağ üzerindeki paketleri yakalayarak manipüle etmek olarak özetlenebilir. (Vikipedia)

2-) Uygulamanın Uyarma Durumu:

Uygulama sizi bir siteye bağlantı yapmaya çalıştığınızda eğer iç ağ ipsine tekabül eden bir ip adresine bağlantı yapılırsa bu durumda ekranda size bir uyarı kutucuğu açıyor.

İç Ağ IP’si Nedir?

Local Network alanında size verilen ip adresidir bu ip adres aralığı RFC 1918 de belirtilmiştir.

Uyarı resmi
Uyarı Resimi

Chrome Web Mağazası linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum

comments powered by Disqus